Αν μη τι άλλο για ξεκίνημα στο Βέλγιο η στήλη τα πήγε μια χαρά και ιδιαίτερα την Κυριακή όπου επιβεβαιώθηκε το λάθος των μπουκ που έδωσαν 1,80 σε over, σε παιχνίδι που έχει μέσα την Έουπεν! Από εδώ βέβαια δεν θα δείτε ποτέ ούτε απογοητεύσεις, ούτε θριαμβολογίες. Το σημαντικό είναι να προσεγγίζουμε σωστά ένα παιχνίδι για να ξέρουμε και γιατί ποντάρουμε σε αυτό. Απόψε έχουμε κρίσιμους επαναληπτικούς στο Τσάμπιονς Λιγκ και σας παραθέτω τις σκέψεις μου για ότι ξεχώρισα:

ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ – ΚΛΟΥΖ: Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς θα προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί την καλή της έδρα και να ανατρέψει το εις βάρος της 1-0 από το πρώτο παιχνίδι. Άλλωστε στο «σπίτι» της μετρά μόλις 1 ήττα στα τελευταία 30 παιχνίδια, ανεξαρτήτου διοργάνωσης! Το πρώτο ματς στη Ρουμανία ήταν ισορροπημένο με λίγες καλές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες. Η Κλουζ μετρά πάντως ήδη 3 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της, ενώ αυτό του Ισραήλ ξεκινά στις 24 Αυγούστου. Θα δώσω ένα προβάδισμα στην έδρα, με τους οπαδούς της Μακάμπι να είναι ιδιαίτερα θερμοί κι εκδηλωτικοί.

ΒΑΣΙΛΕΙΑ – ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ: Το πρώτο ματς ήταν χορταστικό με 5 γκολ και πολλές ευκαιρίες, ματς υψηλού ρυθμού για τα δεδομένα της εποχής. Τόσο η Βασιλεία (έχασε από την Σεν Γκάλεν), όσο και η Αϊντχόφεν (έχασε από τον Άγιαξ) προφύλλαξαν βασικούς παίκτες στις εγχώριες υποχρεώσεις τους. Εκτιμώ πως δύσκολα θα αλλάξει η εικόνα τους μία εβδομάδα μετά και το combo G/G & over είναι πιθανό να κάνει και πάλι την εμφάνιση του.

ΝΟΜΕ ΚΑΛΙΟΥ – ΣΕΛΤΙΚ: Εδώ για όποιον παρακολούθησε το πρώτο παιχνίδι, θα διαπίστωσε πως η διαφορά των δύο ομάδων είναι χαώδης και το τελικό 5-0 μάλλον κολακεύει τους Εσθονούς, αφού η Σέλτικ είχε 21 τελικές προσπάθειες με τις 14 εντός εστίας. Με το σκορ στο 3-0 στο πρώτο ημίχρονο, αυτό που έχει αξία σαν απόδοση απόψε είναι το over 1,5 στο ημίχρονο, αφού δύσκολα θα αλλάξει η εικόνα τους μέσα σε μια εβδομάδα.

Οι επιλογές μου:

ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ – ΚΛΟΥΖ 1

ΒΑΣΙΛΕΙΑ – ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ G/G & OVER

ΝΟΜΕ ΚΑΛΙΟΥ – ΣΕΛΤΙΚ OVER 1,5 ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Καλή επιτυχία σε ότι επιλέξετε, ραντεβού αύριο με τις άλλες 5 αναμετρήσεις του β΄ προκριματικού γύρου στο Τσάμπιονς Λιγκ.